top of page
  • Zdjęcie autoraTomasz Janik

Dlaczego korepetycje to dobre rozwiązanie dla twojego dziecka?

Powroty po wakacjach bywają trudne dla wielu dzieci. Zmiany zachodzące w relacjach z rówieśnikami, zwiększający się poziom trudności materiału wykładanego przez nauczycieli, a także liczne przeżycia wewnętrzne, które towarzyszą okresowi dojrzewania mogą powodować, że dziecko może poczuć się zagubione. Duże wyzwanie, które znacząco utrudnia bieżące przyswajanie materiału, a także nie pozwala na dostosowanie programu do indywidualnych możliwości danego dziecka, to liczne klasy, w których nauczyciel nie jest w stanie poświęcić każdemu uczniowi takiej samej ilości czasu. W ciągu całego semestru materiał, który nie został w omówiony w odpowiedni sposób, zaczyna się nawarstwiać, a brak przestrzeni na pytania czy indywidualne konsultacje z nauczycielem uniemożliwia zrozumienie zagadnień, które są niezbędne aby zaliczyć egzaminy kończące szkołę.


Korepetycje to idealne rozwiązanie dla każdego dziecka, niezależnie od tego czy potrzebuje nadrobić trudne dla niego tematy czy chciałoby osiągać ponadprzeciętne wyniki, brać udział w olimpiadach lub spróbować swoich sił z materiałem wybiegającym poza dany etap edukacji. W ramach zajęć które są prowadzone najczęściej w postaci indywidualnych spotkań lub w małych grupach (do trzech osób) dziecko ma możliwość wyrażania własnego zdania, zadawania pytań, a także zdobywania wiedzy w komfortowy i dostosowany do niego sposób.


Wielu korepetytorów to osoby z doświadczeniem, dużą cierpliwością, a także empatią. Wielokrotnie zwracają oni uwagę nie tylko na to, aby zrealizować przewidziany materiał, ale także na samopoczucie dziecka, jego poziom energii, motywację czy zainteresowania. Dzięki doborowi materiałów, uwzględniających czas zajęć oraz sposób uczenia się ucznia, przyswojenie wiedzy w kreatywny sposób staje się proste.


Być może nasuwa się pytanie, czy korepetycje są dla mnie? Panuje przekonanie. że na korepetycje chodzą wyłącznie dzieci które mają trudności. Nie jest to prawda, a nawet kilka zajęć może pozwolić na utrwalenie materiału i jego sprawne wykorzystanie w kolejnych klasach lub szkołach. Korepetycje to idealny sposób, aby dziecko poczuło się zaopiekowane, mogło swobodnie uczyć się, odrabiać prace domowe, a także rozwijać swoje zainteresowania sposób dostosowany do jego możliwości.


Nie jest również prawdą że korepetycje to ogromny wydatek, a także wielogodzinne zajęcia które trwają nawet kilka lat. W trakcie poszukiwań idealnego korepetytora warto zwrócić uwagę na to w jaki sposób prowadzi on zajęcia, czy udostępnia dziecku materiały, a także jaka będzie forma spotkań (stacjonarna czy zdalna). Pamiętaj, korepetycje to nie jest kara, ani oznaka że twoje dziecko jest gorsze od innych. Zajęcia indywidualne to idealne wejście w nowy rok szkolny lub rozpoczęcie semestru.


0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentarios


bottom of page